^Do Góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5 foto6

Miejskie Przedszkole nr3

Termin konsultacji

Indywidualne konsultacje Rodziców z Nauczycielami  (prosimy o wcześniejsze uzgodnienie terminu)

Login Form

 Godło

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

          Często wynosimy z domów rodzinnych przekonanie, że przygotowania do Świąt muszą być drobiazgowe i angażujące – to wyjątkowy czas, zatem i przygotowania powinny być wyjątkowe. Jednak natłok przygotowań może sprawiać, że gubimy to, co jest najpiękniejsze w Świętach: radość, ciepło i magiczną atmosferę. Najlepsze, co możemy zrobić dla siebie i innych, to spędzić ten czas w rodzinnej atmosferze, umocnić łączące nas więzi – aby nasze dzieci w rodzinnym gronie czuły się bezpiecznie i swobodnie. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych.

Czytaj więcej...

Zabawa - to też nauka

        

         Dorośli są przekonani, że podczas zabaw dzieci uczą się tylko przebywania ze sobą, współdziałania, dzielenia się zabawkami (…).

Przychodząc po swoje pociechy pytacie Państwo – „Co robiliście w przedszkolu?”: Na co słyszycie odpowiedź – „Nic; bawiliśmy się”. Chciałabym Państwa uspokoić; bo dzieci w przedszkolu uczyły się, uczą i będą uczyły. Nauka to nie tylko wypełnianie książek, ale przede wszystkim różnego typu zabawy. Dzieci bawiąc się zdobywają wiedzę i umiejętności; jest to skomplikowany proces edukacyjny.

Czytaj więcej...

Rola książki w życiu dziecka

Warunki życia współczesnej rodziny sprawiają, że coraz mniej czasu rodzice i dzieci spędzają razem przy wspólnej zabawie. Dorośli zaabsorbowani pracą zawodową i obowiązkami domowymi często wykorzystują telewizję i komputer jako sposób na zajęcie dzieci.Wydaje się, że w wielu rodzinach telewizor i komputer zastąpił jeden z najbardziej cennych sposobów spędzania czasu, jakim jest czytanie dzieciom książek.

Czytaj więcej...

Jakie wartości przekazywać dzieciom?

Wszyscy rodzice chcieliby mieć dobre dzieci, które w przyszłości wyrosłyby na porządnych ludzi. Jednak co to znaczy „dobre"? Co więcej - jak wychować dziecko na „dobrego" człowieka? Jak przekazać mu wartości? I jakie wartości?

Czytaj więcej...

Copyright 2013  Miejskie Przedszkole nr 3